Понад 35% українців мали проблеми з доступом до інтернету на окупованих територіях
24 березня 2023
24.03.2023

На окупованих територіях 37% українців не мали доступу до інтернету протягом всього часу окупації. Про це повідомляє компанія «Хостмайстер».

За результатами дослідження “Вивчення проблем користування Інтернетом під час війни” (Studying the problems of using the Internet during wartime), проведеного міжнародною громадською організацією “Європейська Медіа Платформа” (eump.org), на територіях України, що були окуповані російськими військами, 37% мешканців не мали доступу до Інтернету протягом усього періоду окупації. Головними проблемами використання інтернету в окупації були названі тривала відсутність доступу, обмеження в спілкуванні та обмеження в доступі до окремих сайтів.

Складнощі з доступом до Мережі стали основною проблемою українців в користуванні інтернетом з початку війни. 74% респонденти пов’язали такі складнощі з доступом власне з війною. Іншими проблемами вони назвали відсутність електропостачання, обстріли кричної інфраструктури.

13% респондентів повідомили, що після початку повномасштабного вторгнення почали працювати або навчатися повністю дистанційно. 15% змінили провайдера, що було пов’язане із збоями або із переїздом в інший регіон країни.

Найбільш проблемним питанням роботи під час відключень електроенергії учасники опитування нахвали відсутність можливості користуватися інтернетом під час відключень електроенергії.

Раніше "Інтернет свобода" розповідала про стійкість українського інтернету під час війни