«Помилка може коштувати життя»: Міноборони Великої Британії випадково розкрило дані понад 250 афганських перекладачів
22 вересня 2021
22.09.2021

Міністерство оборони Великої Британії допустило витік адрес електронних пошт понад 250 афганських перекладачів, які співпрацювали з британською армією в Афганістані, у листах від афганської відомчої групи з питань переселення та допомоги (Arap).

Про це повідомляє ВВС.

На електронні адреси надходила інформація про евакуацію з країни, зокрема команда Arap повідомила перекладачам, що робить все можливе, щоб допомогти їм переїхати. У листі також йшлося, що вони не повинні піддавати себе або свої сім'ї ризику, якщо їм небезпечно залишати своє нинішнє місцеперебування.

Один із перекладачів, який отримав електронного листа, зрозумів, що понад 250 афганців, які працювали з британськими військами, були в копії листа. Їхні електронні адреси та фото профілів були доступні всім, хто також отримав листи від групи.

Міноборони через 30 хвилин після того, як стало відомо про витік, надіслало новий лист з проханням видалити попереднє повідомлення та попередженням «можливо, вашу адресу електронної пошти зламали».

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес повідомив про початок термінового розслідування витоку даних, а перекладачам порадили змінити електронні поштові скриньки.

«Ця помилка може коштувати життя, особливо тим, хто досі перебуває в Афганістані», — сказав BBC один з одержувачів листа.

Якщо хоча б один із пристроїв з цим емейлом опиниться у руках талібів, під ризиком опиняться усі, кому надійшов лист, зауважує Daily Mail.

«Ми вже знаємо, що “Талібан” має доступ до великої кількості імен тих, хто працював на британську або іншу західну армії. Це лише допоможе їм зрозуміти, хто їхній таргет», — розповів Рафі Хоттак, колишній військовий перекладач.

Як повідомлялося раніше, 3 вересня компанія Google підтвердила тимчасове блокування низки електронних адрес афганських урядовців для захисту даних від руху «Талібан».

Представники Google зазначили, що стежать за ситуацією в Афганістані та «вживають тимчасових заходів для захисту релевантних облікових записів».

За джерелами Reuters, зокрема за словами колишнього урядовця, Талібан намагається отримати доступ до електронних скриньок влади Афганістану.