Поліція провела обшуки та вилучила техніку у експерта з кібербезпеки Олександра Галущенка
21 червня 2019
21.06.2019

21 червня 2019 року поліція провела обшуки у експерта з кібербезпеки та провідного розробника компанії ІТ-Лабораторія Олександр Галущенка. В результаті обшуків у Галущенка вилучили техніку, документи.

Як повідомляє InternetUA, обшук правоохоронців тривав понад шість годин. Крім вилученої техніки, правоохоронці отримали доступ до вихідних даних всього програмного забезпечення, яке розроблялося ІТ-Лабораторією протягом останніх 9 років.

“Вартість вилученого майна я оцінюю у десятки мільйонів доларів. Речі, які мені пред’являються (правоохоронцями – ред.) надумані. Люди намагаються отримати зізнання і “розгойдати ситуацію”, – повідомив Галущенко у коментарі журналістам.

Наразі у Єдиному державному реєстрі судових рішень в відкритому доступі немає жодної ухвали суду у цій справі. Галущенко проходить по справі як свідок, а його адвокат оскаржить вилучення техніки у суді.

За даними видання у спільноті, яка займається питаннями Інтернет безпеки, пов’язують обшуки у Галущенка з флешмобом #двадцятьсьоме, ініціатором якого є експерт з кібербезпеки. Протягом двох місяців група експертів аналізувала мережі операторів, провайдерів телекомунікацій, які на вимогу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації побудували так звану комплексну систему захисту інформації (КСЗІ) та мають Атестат відповідності системи захисту захищених вузлів доступу. “Побудова КСЗІ” на сьогодні є обов’язковою для провайдерів, які надають доступ до Інтернету держорганам та установам та коштує від 300 тисяч гривень. Як показали результати дослідження експертів, комплексна система захисту інформації – це лише “ілюзія захищеності”, а самі державні органи не в змозі захищати інформацію.

Нагадаємо, справа Finance.ua, у якій 24 квітня 2019 року пройшли обшуки, на етапі судових засідань. Як повідомлялося раніше, правоохоронці вважають, що Finance.ua нібито під виглядом фінансової організації зв’язалася з якимось «потенційно потерпілим», якому був потрібен кредит, і попросила зробити «страховий внесок в розмірі 15%» для отримання позики, а потім вивела отримані гроші в офшори. У редакції вважають звинувачення абсурдними та заявляють, що обшуки проходили з порушеннями, які фіксував адвокат.