Поліція має надмірний доступ до даних користувачів в інтернеті — суд Німеччини
17 липня 2020
17.07.2020

Німецькі поліція та розвідка наразі мають надто великий доступ до персональних даних користувачів мобільних телефонів та в інтернеті. Такий висновок зробив Конституційний суд Німеччини у п’ятницю, 17 липня, пише DW.

Суд вирішив, що положення, які дозволяють правоохоронцям отримувати доступ до так званих "даних про інвентаризацію", які містять імена, дати народження та контактну інформацію користувачів, є неконституційними. А чинне законодавство порушує "основні права користувачів на інформаційне самовизначення та захист секретності телекомунікацій".

Суд також заявив, що "правила передачі та пошуку повинні достатньо обмежувати цілі, для яких використовуються дані". Рішення суду буде суттєво ускладнювати слідчим доступ до приватної інформації, що зберігається на цифрових пристроях та облікових записах.

Наразі діюче законодавство держави залишається чинним, але у зв’язку з рішенням суду закон про телекомунікації та кілька інших законів Німеччині доведеться переглянути до 2021 року.

Суд постановив, що лише тоді, коли поліція або слідчі матимуть конкретні докази, які пов’язують особу з певним злочином, їм буде дозволено отримати доступ до її персональної інформації.

Раніше німецькі правоохоронці могли отримати дані під час розслідування кримінальних справ, а також запитувати додаткову інформацію від телефонних та телекомунікаційних компаній, лікарень, готелів.

У світлі цього рішення правозахисники заявили, що це серйозна перемога за право громадян на конфіденційність даних. Натомість критики стверджують, що низка судових рішень може перешкодити спроможності служб безпеки запобігати злочинам та терористичним атакам, пише The New York Times.

Нагадаємо, Німеччина категорично налаштована запровадити санкції проти тих, хто в 2015 році зламав комп’ютери Бундестагу і отримав доступ до двох емейлів парламентського офісу Анґели Меркель.