Податкові органи США підозрюють Facebook у несплаті $9 млрд податків
20 лютого 2020
20.02.2020

Служба внутрішніх доходів США (Internal Revenue Service) подала позов до суду Сан-Франциско, підозрюючи компанію Facebook у несплаті податків на суму $9 млрд.

Як повідомляє Reuters, Служба вважає, що компанія занизила вартість інтелектуальної власності, яку у 2010 році продала своїй дочірній компанії у Ірландії за $6,5 млрд. Facebook заплатив податок з отримання прибутку у Ірландії за ставкою 12,5%, тоді як у США така ставка склала б 35%. Податковий регулятор вважає, що таким чином техгігант ухилився від сплати податків.

Facebook пояснює зниження вартості ризиками, що пов’язані з своїм виходом на міжнародні фінансові біржі (IPO).

Видання повідомляє, що судовий процес триватиме 3-4 тижні.

Берті Томсон, речниця Facebook, зазначила, що у 2010 році у компанії не було доходів від мобільної реклами, її міжнародний бізнес тільки зароджувався, а цифрові рекламні продукти були неперевіреними.

Якщо суд задовольнить рішення Служби внутрішніх доходів США, Facebook буде змушений заплатити $9 млрд податків та відсотки.

Раніше співзасновник та керівник Facebook Марк Цукерберг під час 56 Мюнхенської безпекової конференції зазначив, що Facebook активно працює над тим, щоб зробити вільні демократичні вибори без втручання іноземних урядів реальністю. Зараз в компанії працює 35 000 співробітників, які моніторять контент та відповідають за безпеку.