В порівнянні з 2021 роком місце України в цьому рейтингу знизилось на 3 позиції. Загальний рейтинг по DQL-індексу, за даними компанії, очолює Ізраїль. Окрім цієї країни, до п’ятірки лідерів входять Данія, Німеччина, Франція та Швеція. DQL-індекс – це середній показник, який компанія Surfshark використовує для аналізу доступності технологій у країні. До нього входять декілька критеріїв. Серед них не лише власне доступність інтернету, а й інші дані, до прикладу, якість інтернет-доступу, електронна інфраструктура, електронна безпека, електронний уряд.
За показником доступності інтернету Україна піднялась на шість позицій. За рівнем електронної безпеки знизилась на 16 пунктів, за оцінкою електронного уряду – на три, а за якістю інтернет-доступу – на 26. Натомість Україна піднялась за рядом показників. Серед них – час, який повинен середній українець працювати, щоб купити найдешевший тариф на мобільний інтернет та широкосмуговий (ріст на 7 на 11 пунктів відповідно). На п’ять позицій Україна виросла по критерію, що оцінює електронну інфраструктуру.
Українцям потрібно працювати 75 хвилин, щоб купити найдешевший широкосмуговий інтернет, а для найдешевшого мобільного інтернет-доступу – лише 211 секунд.
Як повідомлялося раніше, Україна знизилася на дев’ять позицій у Всесвітньому індексі свободи преси 2022 року та посіла у ньому 106-те із 180 місць.