Після теракту в Стамбулі в Туреччині обмежили доступ до інтернету
14 листопада 2022
14.11.2022

Місцевий регулятор заборонив трансляцію з місця вибуху для ЗМІ, а щоб інформація не потрапила в соцмережі, ймовірно, вони теж були заблоковані. Користувачі соцмереж стали повідомляти про ускладнений доступ до платформ.

Про це повідомляє Global Voice.

13 листопада у Стамбулі стався вибух в туристичному центрі міста. Щоб обмежити поширення інформації про подію, Вища рада радіо та телебачення заборонила медіа вести трансляції. Водночас Управління інформаційних технологій і комунікацій заблокувало доступ до найбільших соціальних платформ.

Ці дії супроводжувалися початком розслідування проти власників акаунтів, які встигнули опублікувати інформацію про вибух. Влада звинуватила їх у поширенні провокаційного контенту, матеріалів, що розпалюють ненависть і ворожнечу.

Ці розслідування можуть стати першим прикладом застосування недавно прийнятого в країні закону про поширення дезінформації в інтернеті. Нечіткі формулювання цього законопроекту перетворюють його на каральний інструмент, який дозволить притягнути до відповідальності користувачів соцмереж за будь-які зроблені ними публікації. Цей закон може бути застосований проти будь-якого користувача, зареєстрованого в соціальній мережі.

«Будь-який користувач платформи соціальних медіа нестиме відповідальність згідно з положеннями цього закону за будь-який допис/твіт/поширення», — пояснив Емре Ілкан Сакліка, керівник платформи перевірки фактів Teyit.org в інтерв’ю DW Turkish.

Турецька новинна онлайн-платформа Gazete Duvar опублікувала матеріал із заголовком «Світ говорить про вибух, а Туреччина не може». В ньому зібрані твіти лідерів думок та представників громадянського суспільства, які обговорювали встановлені обмеження. В ньому зацитували твіт одного з політиків, який сказав наступне:«Про бомбу, яка вибухнула в Туреччині, зараз говорить весь світ, окрім Туреччини. Тому що у нас заборона трансляції, заборона доступу. Якщо цього недостатньо, проти тих, хто написав про вибух, відкриті кримінальні справи. Весь світ може писати про Туреччину, але громадяни Турецької Республіки не можуть писати або читати написане».

Як повідомлялося раніше, парламент Туреччини прийняв закон, який передбачає ув’язнення журналістів і користувачів соціальних мереж на термін до трьох років за поширення «дезінформації».