Після покупки Twitter Ілоном Маском на сайті активізувалися тролі-расисти
31 жовтня 2022
31.10.2022

Через декілька годин після покупки Ілоном Маском соціальної платформи Twitter на сайті активізувалися атаки тролів, що поширюють расистський контент.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на Інститут досліджень мережевого зараження (The Network Contagion Research Institute - NCRI), зданий аналізувати сотні мільйонів повідомлень у соціальних мережах.

До прикладу, у дослідженні йдеться про те, що використання «слова на n» на платформі зросло майже на 500% за 12 годин після завершення угоди з Маском. Окрім того, автори дослідження наводять й інші расові образи, які ще й до того дуже швидко поширювалися. Один з таких твітів був ретвітнутий понад 700 разів і отримав більше 5 тисяч «вподобайок». Він був опублікований у Twitter ввечері в четвер, 27 жовтня, і був доступний більше ніж через 16 годин після публікації. Інший акаунт, створений цього місяця, містив нацистську свастику як зображення профілю та містив ретвіти цитат Маска поряд з антисемітськими мемами.

Протягом кількох годин зображення Маска як«абсолютиста свободи слова»та його люта критика попередніх лідерів компанії як надто жорстких і репресивних, спонукали широкий спектр анонімних облікових записів Twitter діяти так, ніби угода щодо поглинання платформи означає, що старі правила щодо мови ненависті більше не застосовуються.

Активність Twitter-тролів викликала занепокоєння щодо того, що обіцянка Ілона Маска необмеженої свободи слова може розпалити нову хвилю ненависті в інтернеті.

Потік расистських дописів був одним з найяскравіших ознак того, як Twitter змінився в перші години після угоди Ілона Маска. Не виключені й інші, більш серйозні зміни, до прикладу, відновлення облікового запису колишнього президента Дональда Трампа та масове звільнення співробітників компанії.

Наприкінці минулого тижня Ілон Маск заявив, що не прийматиме «жодних важливих рішень щодо контенту чи відновлення облікового запису» до скликання нової «ради модерації». Він пообіцяв, що рада матиме «дуже різноманітні точки зору», але не надав іншої інформації про те, хто входитиме до неї, як її учасники будуть відбиратися, які повноваження матиме ця рада модерації та чи будуть її рішення обов’язковими для компанії.

Пол М. Барретт, заступник директора Центру бізнесу та прав людини Нью-Йоркського університету, сказав, що така рада під керівництвом Маска зіткнеться з ще більшим скептицизмом через «сумнозвісну непостійну та владну особистість Маска». «Щоб змусити консультативний орган працювати, він мав би надати йому певний ступінь незалежності та зробити його дуже прозорим», — сказав Барретт. «Чесно кажучи, я зовсім не оптиміст щодо цього, але, як показала вся сага про Маска та Twitter, це бізнесмен, сповнений сюрпризів».

Як повідомлялося раніше, минулого року соціальна мережа Twitter заявила про початок співпраці з інформаційними агенціями The Associated Press (AP) та Reuters для протидії дезінформації шляхом популяризації достовірного контенту.