Під гаслом ліквідації економічної функції СБУ пропонується інтернет-цензура, — ІнАУ
10 лютого 2021
10.02.2021

10 лютого на пресконференції «Підміна понять: під гаслом ліквідації економічної функції СБУ пропонується безконтрольність спецслужби та інтернет-цензура» Інтернет Асоціація України обговорила три правки до законопроєкту «Про Службу безпеки України»: чіткі інструкції щодо збору даних, узгоджені з Конституцією України, обмеження доступу до інформації провайдерів телекомунікацій (доступ лише за ухваленням суду) та встановлення вимог для технічних засобів, які використовують для отримання інформації.

Наразі законопроєкт про внесення змін до закону «Про Службу безпеки України» №3196-д готується до другого читання. Як повідомляє УНІАН в анонсі, його головна мета — посилення повноважень Служби безпеки України і зменшення контролю над нею. Це може створити загрозу безпеці в інтернеті та правам людини. Зокрема, пропозиції щодо позасудового отримання інформації про персональні дані громадян та зміст телекомунікаційних послуг і блокування певного інтернет-контенту провайдерами.

За словами Олександри Матвійчук, голови правління ГО «Центр громадянських свобод», однією з проблем є питання приватності. Люди не зможуть подати в суд за використання даних, адже вони навіть не знатимуть, що саме їхню особисту інформацію використовували.

За словами Максима Тульєва, голови комітету ІнАУ з питань прав людини і свободи слова, внесення пункту про захист інформації українців могло б розв’язати наявні проблеми.

«Якщо вже держава буде вирішувати щось блокувати в цій мережі, це має бути принаймні технічно зрозуміло для тих самих операторів», — додав Олександр Федієнко, народний депутат України, заступник голови комітету ВРУ з питань цифрової трансформації. — Хоча особисто я проти будь-якого блокування, бо це просто неефективно».

Нагадуємо, що раніше СБУ й Нацполіція отримали доступ до Єдиного реєстру судових рішень.