Про це йдеться на сайті CERT-UA, що функціонує в складі Держспецзв’язку.
За даними відомства, кібератаку планували заздалегідь і проводили у кілька етапів. Хакери порушили цілісність вебсайтів за допомогою дефейс-атаки, під час якої замінили головні сторінки вебсайтів на інші та додали скрипт, що здійснює заміну контенту. Зловмисники також вивели з ладу електронні обчислювальні машини.
«Найбільш вірогідним вектором реалізації кібератаки є компрометація ланцюга постачальників (supply chain), що дозволило використати наявні довірчі зв’язки для виведення з ладу пов’язаних інформаційно-телекомунікаційних та автоматизованих систем. Водночас не відкидаються ще два можливих вектори атаки, а саме — експлуатація вразливостей OctoberCMS та Log4j», — пояснюють у фрагменті дослідження.
Як пишуть на сайті CERT-UA, програма BootPatch здійснює запис шкідливого коду у жорсткому дисці з метою його незворотної модифікації. Програму WhisperKill використовують для перезапису файлів за зазначеним переліком розширень послідовністю байт 0xCC довжиною 1МБ.
Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA зібрала докази та відновила дані. Наразі дослідження триває.
Держспецзв’язок опублікував перелік рекомендацій для підвищення безпеки:
Як повідомлялося раніше, в Україні в ніч з 13 на 14 січня відбулася хакерська атака на сайти уряду і низки міністерств, зокрема Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, сайт «Дії» та інші.