Прихильники теорії змови щодо 5G знайшли 25 тисяч голосів
6 липня 2020
6.07.2020

На сайті президента України електронна петиція проти впровадження 5G набрала необхідну для розгляду кількість голосів — 25 тисяч. Відповідно цю петицію має розглянути Володимир Зеленський.

Петицію прихильників теорії змови зареєструвала 7 квітня 2020 року користувачка під іменем Юліана Гордей із закликом “заборонити впровадження 5G через вкрай негативне його впливання на здоров`я!”. Дезінформація про нібито негативний вплив технології 5G на здоров'я людей почала стрімко поширюватися з лютого 2020 року, часу поширення коронавірусу в Китаї. Поширення хвороби співпало з часом встановлення перших вишок 5G в Ухані. Прихильники теорії змови почали завантажувати конспірологічні ролики в YouTube. Згодом протести проти 5G поширилися у Великобританії, де місцеві жителі підпалювали вишки для встановлення обладнання 5G. При цьому, наукові дослідження не показали жодних доказів шкідливого впливу 5G на організм людини.

Станом на 6 липня петиція на сайті Президента України зібрала 25511 голосів.

“Без клінічно підтвердженої доказової бази по безпечності даного виду зв’язку просимо не вводити його в нашій країні!”, — йдеться у тексті петиції.

Технологія 5G — це наступне покоління швидкого мобільного інтернету, яке досягається за рахунок використання більш високої радіочастоти. Йдеться про діапазон частот 700 МГц - 100 ГГц. 5G у 10-20 разів швидший у завантаженні даних, ніж 4G. Попри те, що для 5G потрібні вищі частоти, вони не мають достатньої енергії і потужності, аби зашкодити здоров’ю людини.

5G наразі розгортають більшість розвинутих країн. В Україні питання 5G наразі не стоїть на порядку денному з огляду на необхідність всеохопного впровадження 4G, що є одним з приорітетів Міністерства цифрової трансформації.

Нагадаємо, 17 травня 2019 року президент України Петро Порошенко підписав указ про запуск в Україні мобільного зв’язку стандарту 5G. А 15 січня 2020 року уряд ухвалив рішення про те, що частоти для 5G розподілятимуться між операторами виключно через тендери.