Печерський суд заблокував доступ до «Апострофа», «Главкома» та ще 10 українських інтернет-видань
26 березня 2021
26.03.2021

18 лютого Печерський районний суд міста Києва наклав арешт на майнові права інтелектуальної власності 12 українських інтернет-видань та зобов'язав мобільних операторів й інтернет-провайдерів закрити доступ до їхніх сайтів. До списку, зокрема, ввійшли «Апостроф», «Главком», «Голос» та інші ЗМІ. Суддя Тетяна Ільєва ухвалила таке рішення за клопотанням представника колишнього керівника «Спецтехноекспорту» Павла Барбула.

Джерело: Апостроф

Проте 10 березня старший слідчий Печерського управління поліції Василь Поплавський зазначив безпідставність претензій Павла Барбула, який назвав опубліковану інформацію «конфіденційною», прийнявши рішення про закриття кримінальної справи в зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення.

Як повідомляють «Апостроф» та «Главком», 24 березня, незважаючи на закриття провадження, мобільний оператор Лайфселл, а також інтернет-провайдери Triolan і «Інформаційні технології» заблокували доступ читачів до вказаних видань, закривши до них доступ користувачів Інтернет на всій території України.

Джерело: Апостроф

«Судове рішення про блокування сайтів за вказівкою колишнього чиновника - це кричущий прецедент, який не має нічого спільного з дотриманням принципів свободи слова. Якщо так піде і далі, то будь-яке ЗМІ в нашій країні може бути закрито після клацання пальцем, на тій лише підставі, що його публікації не сподобалися людям з впливом», — прокоментував головний редактор інтернет-видання «Апостроф» Денис Попович.

Онлайн-медіа «Главком» зазначає, що Павло Барбула «намагається заблокувати роботу низки інформаційних видань, які висвітлювали його діяльність. Колишній топменеджер державного концерну, прикриваючись скандальним ухвалою Печерського районного суду, вимагає від інтернет-провайдерів і мобільних операторів закрити доступ користувачів до вказаних засобів масової інформації».

«Хто публікував неправдиву інформацію, не надав пояснення на запит юристів, не змінив та не видалив на вимогу, не опублікував спростування, що і було досліджено судом та надано оцінку. Жодного ЗМІ там немає, тільки жовта преса», ㅡ розповів у коментарі для Hromadske Павло Барбул.

Медіаюрист Інституту масової інформації вважає рішення Печерського районного суду міста Києва про блокування доступу до 12 сайтів українських медіа порушенням законодавства та становить суттєву загрозу свободі слова в Україні.

Наразі інтернет-видання «Апостроф», як повідомляє «Детектор медіа», подало клопотання про скасування арешту права інтелектуальної власності на домен.

Головний редактор інтернет-ресурсу «Главком» Віктор Шлінчак написав на своїй Facebook-сторінці: «Спочатку хотіли написати відозву до Президента, Верховної Ради та РНБОУ, але досвід підказує - що немає толку шукати там підтримки (можуть навіть порадіти). В принципі, це можна назвати простим словом - «Дожилися». Бо блокування Главком Роскомнадзором п’ять років тому було хоч очевидним, а от коли вітчизняна Феміда це робить... Ну що ж, будемо судитися».

Раніше Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, оприлюднила список 426 сайтів, до яких Голосіївський райсуд суд постановив заблокувати доступ. До списку потрапила низка українських засобів масової інформації.