Паспорт для реєстрації у соцмережах: Роскомнагляд пропонує внести правки до закону «Про персональні дані»
25 березня 2021
25.03.2021

Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій запропонувала внести зміни до закону «Про персональні дані», що передбачають, зокрема збір номерів паспортів, адрес, номерів телефонів та електронних пошт при реєстрації нових користувачів у соцмережах і месенджерах.

Про це повідомляє УНІАН.

Документ опублікували для загального обговорення 23 березня. Згідно з ним, соціальні мережі повинні отримувати додаткові згоди від користувачів на збір та обробку їхніх даних через власну платформу збору даних або через систему Роскомнагляду (ЄІС). Користувачі зможуть обирати один з двох варіантів. Дані, зібрані за допомогою ЄІС, можуть передавати відомствам у «випадках, визначених федеральними законами».

На думку Бориса Едідіна, заступника голови комісії з правового забезпечення цифрової економіки московського відділення Асоціації юристів Росії, у проєкті не враховані принципи забезпечення безпеки системи.

«Ані Роскомнагляду, ані соцмережам ні до чого такий обсяг даних, якщо вони не планують передавати їх правоохоронним органам або монетизувати через рекламу», — прокоментував Михайло Третяк, експерт «Роскомсвободи».

Раніше Роскомнагляд надіслав мережі Twitter вимогу видалити пов’язаний із російським опозиціонером Михайлом Ходорковським акаунт «МБХ медіа».