Парламент Франції ухвалив закон про заборону мови ворожнечі у інтернеті
15 травня 2020
15.05.2020

13 травня парламент Франції прийняв закон про заборону мови ненависті в мережі. Відтепер за законом платформи зобов’язані видаляти інформацію з пропагандою педофілії чи тероризму протягом години, а інші типи шкідливого контенту — протягом 24 годин. Про це повідомляє Euractiv.

Якщо платформи не виконуватимуть вимог закону, їм загрожуватиме штраф у розмірі до 4% загальної доходу.

За дотриманням закону стежитиме новий цифровий прокурор та спеціальний підрозділ в уряді.

Міністр юстиції Франції Ніколь Белубет заявила, що закон навпаки сприятиме зменшенню мови ворожнечі на платформах.

"Люди подумають двічі, перш ніж перейти червону лінію, якщо знатимуть, що існує велика ймовірність того, що їх притягнуть до відповідальності", — сказала вона.

У Франції закон розкритикували захисники свободи слова, називаючи документ спробою цензури, а вимогу видаляти контент протягом години дуже складно.

"Якщо веб-сайт не видалить вміст (наприклад, через те, що скарга була надіслана у вихідні або вночі), тоді поліція може змусити провайдерів заблокувати сайт скрізь у Франції",— зазначили у французькій правозахисній організації La Quadrature du Net (LQDN).

Техкомпанії також занепокоєні можливими штрафами та судовими позовами, які можуть виникнути через нововведення.

Вперше законопроєкт був внесений до парламенту Франції рік тому. Протягом року у документ вносилися поправки, в тому числі і від Єврокомісії, яка вимагала більш чітких вимог щодо криміналізованого за законом контенту. Раніше Франція звинуватила компанію Apple у підриві зусиль країни у боротьбі з коронавірусом, оскільки техгігант відмовився зробити свої iPhone більш сумісними із додатком для відстеження користувачів StopCovid.