Отримали доступ до документів білорусів: угруповання «Кіберпартизани» стверджує, що зламало паспортну систему
4 серпня 2021
4.08.2021

27 липня у своєму Telegram-каналі анонімне опозиційне угруповання «Кіберпартизани» опублікувало повідомлення про отримання доступу до паспортної системи Білорусі АІС «Паспорт».

Про це повідомляють MediaSapiens.

За словами «Кіберпартизанів», вони отримали доступ до даних мільйонів білорусів, включно з «прихованими записами» про керівництво силових структур, людей з близького оточення Олександра Лукашенка, співробітників КДБ і розвідників в Євросоюзі.

«Досьє на кожного містить таку інформацію: фото, паспортні дані, відомство/ військова частина, прописка, члени сім‘ї та інше», — написали хакери.

Деякі дані хакери виклали в Telegram. Зокрема, паспортні дані Олександра Лукашенка та його сина Миколи, голови ЦВК Білорусі Лідії Ермошиної, голови Ради Республіки Наталії Качанової, глави КДБ Івана Тертелі і колишнього президента Киргизстану Курманбека Бакієва (переїхав до Мінська після революції у себе в країні в 2010 році).

Злам паспортної системи країни — один з етапів операції «Жара», яку самі хакери охрестили «наймасштабнішою кібератакою» в історії Білорусі. «Терористичний режим продовжує репресії, йдуть погроми громадянського суспільства, незалежних ЗМІ. Наша відповідь — удар по каральній системі», — пишуть «Кіберпартизани».

Як повідомляють MediaSapiens, видання «Настоящее время» провело експеримент, щоб переконатися, що у «Кіберпартизан», ймовірно, є інформація про більшість білорусів. Журналісти надали імена та дати народження людей, які зголосилися брати участь в експерименті — та за кілька хвилин отримали повне досьє, включаючи кілька фото з паспортів, які були зроблені з різницею в кілька років і ніколи не публікувалися в інтернеті, та технічну інформацію (наприклад, про те, що в паспорті закінчилося місце для вклеювання віз).

Влада Білорусі, КДБ і НПООО «Тодес», яке створило інформаційну систему, не коментують кіберінцидент.

Крім бази паспортів, в руках хакерів опинилися дані ДАІ Білорусі, база даних служби 102, дані з камер спостереження в ізоляторах тимчасового тримання тощо.

Частину інформації «Кіберпартизани» передали власникам інших опозиційних каналів.

Як повідомлялося раніше, 13 вересня 2020 року «Кіберпартизани» спричинили збої у роботі податкової системи Білорусі. До цього хакери зламали сайт академії МВС та залишили на ньому повідомлення.