«Ощадбанк» відсудив у «Сбербанку» домен sberbank.ua
20 травня 2021
20.05.2021

19 травня Північний апеляційний господарський суд залишив без змін рішення заборонити товариству «Сбербанк», яким володіє ПАТ «Сбербанк Росії», використовувати торговельну марку «СБЕРБАНК», що належить «Державному ощадному банку України».

Про це повідомляє пресслужба Північного апеляційного господарського суду.

«Ощадбанк» подав позов на «Сбербанк Росії» до Господарського суду міста Києва за незаконне використання імені домену «sberbank.ua» та надання фінансових послуг з використанням торговельної марки «СБЕРБАНК», а також їхню рекламу. Суд частково задовольнив позов, проте ПАТ «Сбербанк» подав на апеляцію. Північний апеляційний господарський суд залишив попереднє рішення без змін.

Розгляд справи тривав понад чотири роки, протягом яких було проведено три експертизи.

Як повідомляв Ощадбанк у серпні 2020 року, в основному спорі Ощадбанк наполягає на незаконності перейменування української «дочки» Сбербанку Росії на Сбербанк і заявив про порушення прав інтелектуальної власності ще в січні 2016 року. В Ощадбанку вважають, що Сбербанк Росії незаконно використовує торговельну марку «СБЕРБАНК», що може вводити клієнтів в оману і певним чином впливати на їх поведінку. Єдиним законним власником торговельної марки «СБЕРБАНК» на території України є Ощадбанк (свідоцтво №82116 від 10.09.2007).

«І український «Ощадбанк», і російський «Сбербанк» виникли після розпаду СРСР на місцях республіканських відділень «Ощадбанку СРСР», рос. «Сбербанк СССР» — назва «ощадний банк» і її скорочення перекладалася мовами колишніх союзних республік. Через досить широке використання в Україні російської мови український банк зареєстрував на території країни також російськомовний варіант своєї назви»,пояснюють Радіо Свобода.

Як повідомлялося раніше, «ПриватБанк» може відключити безкоштовні сервери безготівкового розрахунку Apple Pay та Google Pay у разі прийняття закону про регулювання вартості еквайрингу — розрахунків за допомогою платіжних карток.