Оператори ЄС нададуть дані користувачів, щоб відстежувати поширення COVID-19
26 березня 2020
26.03.2020

Вісім мобільних операторів Євросоюзу, серед яких Vodafone, Deutsche Telekom, Orange, Telefonica, Telecom Italia, Telenor, Telia, A1 Telekom Austria, домовилися надати дані про переміщення смартфонів користувачів, аби відстежувати поширення коронавірусу.

Інформацію про місцезнаходження мобільних телефонів отримуватиме Єврокомісія, пише Reuters.

Зазначається, що з метою захисту конфіденційності Єврокомісія використовуватиме анонімні дані, які будуть видалені після закінчення пандемії.

Хоча анонімні дані не підпадають під дію законів ЄС про захист даних Єврокомісар із захисту даних Войцех Віевіоровськи зазначив, що це не порушить права конфіденційності, якщо існують гарантії і запобіжники.

"Комісія повинна чітко визначити набір даних, які вона хоче отримати, та забезпечити прозорість для населення, щоб уникнути можливих непорозумінь", — заявив комісар ЄС. Він також наголосив, що такі заходи не мають стати постійними.

Останніми тижнями експерти з країн ЄС стурбовані тим, що уряди використовують технології для моніторингу громадян, які перебувають на карантині, аби відстежити, як поширюється коронавірус.

Раніше у Польщі запустили мобільний додаток, за допомогою якого пацієнти з коронавірусом на карантині мають робити обов’язкові селфі для підтвердження, що вони перебувають у приміщенні. Профілі для користувачів польська влада створює у додатку “Домашній карантин” автоматично. А влада Ізраїлю дозволила Агентству безпеки країни стежити за всіма громадянами через їхні смартфони. Таким чином Ізраїль планує контролювати дотримання карантину, введеного через поширення коронавірусу.