Оператори підписали з урядом меморандум про покриття України 4G та 5G зв’язком
29 жовтня 2019
29.10.2019

За три роки покриття швидкісним інтернетом території України зросте до 90%, а 4G буде навіть у невеликих селах. Це стане можливим завдяки підписаному сьогодні меморандуму між чотирма провідними мобільними операторами та прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком.

прем'єр-міністр Олексій Гончарук

фото Урядовий портал: Олексій Гончарук

За документом вже у березні 2020 року відбудеться перерозподіл частот в діапазоні 900 МГц, в якому працюють «Київстар», «Водафон», Lifecell та «Інтертелеком». Це дасть значно більшу дальність сигналу, повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

«Одне із завдань нашого Міністерства – до 2022 року 90% населених пунктів України, у тому числі найбільш віддалених селищ, забезпечити якісним швидкісним інтернетом. Сьогодні ми зробили важливий крок до того, щоб реалізувати задумане», - заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Один із підписантів Intertelekom поступиться своїми 900 МГц частотами і отримає натомість частоти у діапазоні 800 МГц. Всі оператори отримають ліцензії, які передбачатимуть технологічну нейтральність – при побудові мереж вони можуть самостійно обирати технології.

Кабінет міністрів за умовами підписаного меморандуму зобов’язується продовжувати вивільняти частоти в діапазоні 900 МГц та почати роботу над вивільненням 700-800 МГц частот, так званих “цифрових дивідендів”, що стимулюватиме операторів розвивати нові технології. Крім того, оператори, які оплатили чинні ліцензії не будуть окремо платити за переоформлення.

Крім того, держава більше уваги приділить боротьбі з радіоперешкодами та полегшить доступ до інфраструктурних об’єктів. Зокрема, в кожній обласній держадміністрації має бути заступник, відповідальний за ІТ.

Нагадаємо, у липні президент Володимир Зеленський підписав указ про покращення доступу до зв’язку четвертого покоління (4G) до кінця року по всій країні.