ООН запустила ініціативу з протидії дезінформації про коронавірус
22 травня 2020
22.05.2020

Організація об’єднаних націй оголосила про запуск ініціативи з протидії дезінформації про COVID-19 — Verified (Перевірено). Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніо Гутерреш, пише UN News.

“Як і сам вірус, помилкова інформація передається від людини до людини, підвищуючи ризик для здоров'я, поширюючи страх і розділяючи людей. Світ не зможе впоратися з хворобою і її наслідками без доступу до достовірної і точної інформації, яка просуває науку і ефективні рішення, зміцнюючи єдність всередині країн та відносини між ними”,— йдеться на сайті ініціативи.

На сайті ініціативи публікуватиметься інформація за трьома темами: “наука”, зокрема, інформація присвячена порятунку життів від хвороби, “солідарність” про співпрацю у боротьбі з пандемією та “рішення” про підтримку постраждалих груп населення.

ООН закликає також долучатися до ініціативи в якості “інформаційних волонтерів”, щоб ділитися перевіреною інформацією. Волонтери отримуватимуть достовірний контент, оптимізований для поширення, аби заповнювати у користувачів інформаційні прогалини.

Нагадаємо, дезінформація про пандемію продовжує поширюватися у світі, але її обсяг знизився “принаймні тимчасово”. Про це у своєму звіті за 23 квітня – 18 травня повідомила Європейська служба зовнішніх справ (EEAS).