Окупанти заявили, що шукатимуть в телефонах жителів Бердянська підписки на українські ресурси
28 жовтня 2022
28.10.2022

Окупаційна адміністрація Бердянська планує проводити вибіркову перевірку смартфонів громадян. Шукатимуть підписки на українські ресурси.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

У заяві окупаційної влади йдеться про «підписки на пропагандистські ресурси київського режиму». В якості прикладів таких ресурсів окупанти назвали Telegram-канали «Бердянськ.Зараз» чи «Бердянськ в окупації».

У випадку виявлення підписки на такі канали людина отримуватиме спочатку попередження, а уже потім – штраф. Не виключається й кримінальна відповідальність. Пояснюючи нормативне підгрунтя для таких дій, окупанти заявили, що в умовах військового стану влада задіює військову цензуру і має право застосовувати кримінальну відповідальність за антидержавну діяльність та дискредитацію збройних сил Росії. Окремо в повідомленні згадувався російський закон про «іноземних агентів».

Громадян, які підписані на українські ресурси, окупанти вирішили віднести до іноземних агентів. І кримінальна відповідальність буде застосовуватись власне в контексті боротьби з іноагентами.

В інших окупованих територіях про такі заходи поки не повідомлялося. Натомість один з колаборантів Запоріжської області Володимир Рогов пообіцяв аналогічні перевірки і в інших містах та селах регіону.

Раніше «Інтернет-свобода» повідомляла, як російські загарбники залишають без зв’язку українців на окупованих територіях.