Окупанти не дозволяють українським дітям вчитись онлайн
22 листопада 2022
22.11.2022

Загарбники в окупованих містах та селах Херсонщини перевіряють, чи українські діти вчаться онлайн в українських школах.

Про це повідомляє «Українська правда» із посиланням та голову Херсонської ОВА Ярослава Янушевича.

За його словами, окупанти вриваються в будинки, перевіряють гаджети та шукають цифрові сліди, які свідчитимуть про те, що українські діти вчаться в українських школах в режимі онлайн.

Янушевич підкреслив, що «вороги вкотре цинічно залякують мирних мешканців та порушують права дітей».

Щоб захистити себе від претензій окупантів, можна звернутись до Національної платформи з цифрової безпеки Nadiyno. На сайті є велика кількість матеріалів, присвячена безпеці в умовах війни. В спеціальному розділі сайту представлені інструкції про те, як захистити свої гаджети та акаунти, яку інформацію з них варто видалити, як підготувати гаджет до перевірки на блокпосту. Базові основи цифрової безпеки, приховування своїх цифрових слідів та видалення чутливих даних, доступні на Nadiyno, будуть корисні людям, що опинились на окупованих територіях.

Це далеко не перший кричущий випадок порушення цифрових прав окупантами на зайнятих ними територіях України. В жовтні окупаційна адміністрація Бердянська повідомила про плани проводити вибіркову перевірку смартфонів громадян й шукати на гаджетах підписки на українські ресурси із подальшим накладанням штрафу.