Одне з найбільших онлайн-медіа Білорусі TUT.BY позбавляють акредитації
30 вересня 2020
30.09.2020

Згідно з наказом міністра інформації Ігоря Луцького від 29 вересня, TUT.BY тимчасово втрачає можливість використовувати статус мережевого видання. Розпорядження діє з 1 жовтня протягом трьох місяців. Про це написало саме видання.

«Ми, як і раніше, продовжимо працювати як інтернет-ресурс без статусу ЗМІ», — повідомила редакція TUT.BY. Вони також стверджують, що рекламні послуги будуть надаватися у звичайному режимі. До добровільної реєстрації як онлайн видання у січні 2019 року ресурс працював без цього статусу.

З 7 серпня 2020 року TUT.BY отримало чотири попередження за матеріали «У сім разів більше виборців і "таємні" протоколи. Які порушення побачили спостерігачі і що сказав ЦВК?», «Комітет держконтролю зможе виплатити великі премії працівникам, які проявлять себе в резонансних справах», «До редакторки Tut.by прийшли силовики. На її дочку завели справу про масові заворушення» і «Білоруська митниця попросила підтвердити, що в "Гаррі Поттері" немає закликів до повалення влади».

Нагадуємо, що реєстрація онлайн-видань в Білорусі добровільна. Статус ЗМІ надає певні переваги, наприклад дозволяє законно перебувати в районах збройних конфліктів або надзвичайних ситуацій, масових заходів та інших суспільно важливих подій і передавати звідти інформацію.