Очільник СБУ виступає за продаж SIM карт за паспортом
14 листопада 2019
14.11.2019

Голова СБУ Іван Баканов підтримує пропозицію продавати SIM карти за паспортом і вважає, що це дозволить легше знаходити людей, які телефонують і повідомляють про замінування об'єктів критичної інфраструктури.

Про це він заявив в інтерв'ю виданню Главком.

"Потрібні зміни до законодавства, які не всім будуть до вподоби: продавати SIM-картки за паспортом. Якщо картка буде продана за псапортом, «вийти» на «мінера» буде простіше", - аргументує свою позицію Баканов.

При цьому Іван Баканов розуміє, що проблему не вдасться зняти повністю, оскільки частина повідомлень про замінування приходить електронною поштою. А ще значна частина додзвонювачів робить це з окупованої території.

Пресслужба київського метрополітену повідомила українській службі ВВС, що з 2014 року в поліції надійшло 200 дзвінків про замінування станцій метро. В 2019 році вже 20 разів повідомляли про закладення вибухівки в метрополітені.

Нагадаємо, наприкінці серпня депутати партії “Слуга народу” зареєстрували законопроект “Про електронні комунікації” №1083, відповідно до якого українців могли зобов’язати реєструвати SIM-карти за паспортом. 3 вересня 2019 року заступник голови комітету ВР з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко повідомив про відкликання законопроєкту та відправлення його на доопрацювання.