Обсяг дезінформації про COVID-19 знизився, “принаймні тимчасово” – звіт ЄС
22 травня 2020
22.05.2020

Дезінформація про пандемію продовжує поширюватися у світі, але її обсяг знизився “принаймні тимчасово”. Про це у своєму звіті за 23 квітня – 18 травня повідомила Європейська служба зовнішніх справ (EEAS).

В той же час проросійські ресурси продовжують активно поширювати неправдиву інформацію про пандемію. Загалом база даних EUvsDisinfo містить майже 500 прикладів прокремлівської дезінформації, пов'язаної з пандемією.

Служба повідомляє, що поширювачі дезінформації спекулюють на наступних наративах: зв’язки COVID-19 та 5G, коронавірус встановлює панування таємних еліт, розробка вакцин Білла Гейтса, існування підпільних таємних лабораторій.

“Дезінформація навколо COVID-19 має реальні наслідки для світу. Стало зрозуміло, що дезінформація є не лише тоді потенційним ризиком для здоров'я, коли просувають “фейкові” ліки від хвороби”, — йдеться у звіті EEAS.

Аналітики також вказують, що Китай використовує широкий набір інструментів впливу для поширення фейків про коронавірус. Зокрема, інформацію в мережі цензурують не тільки через блокування чи видалення з платформ, але й залякують, затримують та застосовують інші репресії проти користувачів.

У звіті ЄС зазначається, що соціальні мережі продовжують протидіяти дезінформації про вірус на своїх платформах, однак “очевидно, що потрібно робити значно більше”.

EEAS наголошує, що робота незалежних медіа та фактчекерів є ключовою в донесенні достовірної й авторитетної інформації про пандемію.

Раніше Європол повідомив, що під час пандемії COVID-19 зростає кількість сексуальних кіберзлочинів щодо дітей в інтернеті у країнах ЄС.