Новий закон про нацбезпеку Гонконгу: соцмережі тимчасово припиняють співпрацю з владою країни
8 липня 2020
8.07.2020

Компанії Facebook, Google й Twitter та сервіси, які їм належать, тимчасово припинять надавати дані користувачів на запити поліції Гонконгу. Таке рішення техгіганти прийняли після прийняття нового контроверсійного закону про нацбезпеку Гонконгу, який набрав чинності 1 липня, пише CNN.

Як пишуть медіа, влада Китаю за допомогою цього закону хоче в обхід місцевої влади карати за дії, які Пекін розцінює як загрозу нацбезпеці. Ним передбачені покарання за сепаратистську та терористичну діяльність, підрив державної влади, змову з іноземцями.

Facebook заявив, що призупиняє співпрацю “до подальшої оцінки закону про нацбезпеку, включно з ретельною перевіркою прав людини та консультаціями експертів з цього питання”. У компанії наголосили, що "свобода вираження поглядів є основним правом і Facebook підтримує право на самовираження людей без страху за свою безпеку чи інші наслідки".

Twitter також підтвердив виданню своє рішення про тимчасове припинення обробки запитів на інформацію від правоохоронців Гонконгу. Прессекретар Google повідомив про аналогічне рішення техгіганта.

Подібну заяву у вівторок, 7 липня, зробив Zoom, зазначивши, що компанія активно стежитиме за подіями у Гонконгу.

Паузу у обміні даними з правоохоронцями Гонконгу взяв і LinkedIn.

TikTok взагалі припинить діяльність у Гонконзі через цей закон. Про це заявив речник компанії у коментарі ВВС.

Хоча TikTok недоступний у Китаї і намагається дистанціюватися від згадок про китайське коріння, апелюючи до глобальної аудиторії, додаток належить китайській компанії ByteDance. Компанія повідомила, що її центри обробки даних розташовані повністю за межами Китаю, і жодна їх інформація не підпадає під дію китайського законодавства. Дані користувачів зберігаються на серверах у США і TikTok не видалятиме контент та не надаватиме інформацію, навіть якщо отримає подібний запит від влади Китаю

Нагадаємо, США розглядає можливість введення заборони на китайські соцмережі, зокрема TikTok. Про це повідомив Майк Помпео, держсекретар США.