Новий сервіс від Мінцифри розкаже, хто переглядав персональні дані українців
19 січня 2023
19.01.2023

Українці зможуть дізнатись, хто переглядав їх персональні дані, за допомогою нового сервісу «Трембіта».

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров

Федоров назвав постанову уряду, яка запускає цей сервіс, революційною. За його словами, кожен випадок перегляду персональних українців фіксуватиметься у «Трембіті» та буде доступний власникам цих даних. Окрім того, через «Дію» українці отримуватимуть сповіщення про те, який державний орган зацікавився персональними даними громадян.

За словами Федорова, «Трембітою» називається система обміну державними реєстрами між собою. Ця система працює з 2020 року, а зараз її вирішили зробити доступною для власників персональних даних, тобто для звичайних громадян України.

Міністр уточнив, що «Трембіту» розвиватимуть за підтримки міжнародних проектів «EU4DigitalUA: Інтероперабельність, е-послуги та кібербезпека» та DT4UA «Підтримка ЄС для цифрової трансформації України», які фінансуються Європейським Союзом.

Для українців нова можливість буде цікавою, проте революційною її можна вважати лише для громадян нашої країни. Адже громадянам країн ЄС давно доступна схожа опція. Після впровадження Загального регламенту роботи з персональними даними GDPR кожен громадянин країни ЄС може звернутись до компанії, яка володіє його персональними даними із проханням надати детальний звіт про те, як та які дані використовуються й з якою метою.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, що штрафи за порушення GDPR у ЄС протягом 2018-2020 років перевищили 14 млн євро.