Новий наступ ВКонтакте на Україну: як соцмережа обходить блокування
14 вересня 2020
14.09.2020

12 вересня на сторінках ВКонтакте з’явилося повідомлення про те, що соцмережа тепер нібито працює на території України без VPN. Тобто, змогла обійти блокування інтернет-провайдерами через заборону в Україні.

Соціальна мережа і справді працює при вході через офіційний додаток. Про це повідомляють користувачі різних операторів по всій Україні. У своєму коментарі для Liga.Tech директор із корпоративних комунікацій Укртелеком Михайло Шуранов пояснив, що причина — у вбудованому VPN, який використовує система.

Поки що українським мобільним операторам не вдалося вирішити проблему. За їх словами, а також коментарями користувачів, ВКонтакте і раніше з різних причин працювала без VPN на окремих пристроях. Пов’язане це було з тим, що ІР-адреси соцмереж інколи змінювалися, і операторам потрібен був деякий час, щоб їх знову заблокувати.

Сьогодні, 14 вересня, на прес-конференції, присвяченій його 100 дням на посаді, Міністр культури Олександр Ткаченко зазначив, що ця проблема і справді вагома, і Міністерство розробляє план дій щодо блокування російських соцмереж.

Нагадаємо, раніше Президент України Володимир Зеленський подовжив заборону на російські соціальні мережі. При цьому кількість користувачів Вконтакте серед українців не змінилася.