Нові виклики щодо кіберзагроз вимагають від ЄС збільшення інвестицій у кіберзахист
7 жовтня 2022
7.10.2022

Європа стикається з новим потоком кіберзагроз на фоні геополітичної напруженості та цифрової трансформації. Євросоюз спостерігає ескалацію кіберзагроз з боку Росії. Експерти підкреслюють про необхідність посилення кіберзахисту для країн ЄС.

Про це повідомляється в останньому випуску розсилки SecDev Digital Foresight.

Аналіз безпекового ландшафту показав, що в два рази виросла кількість кібератак у Європі в період між 2020 і 2021 роками, у 2022 році це зростання буде ще вищим. Жертвами кібератак стають різні цілі - від урядових веб-сайтів, служб охорони здоров’я, електричних мереж, нафтосховищ до мережевих підсистем і промислової інфраструктури, включаючи програмне забезпечення для контролю та збору даних. Швидкість, масштаб і витонченість атак зростають ще активніше. І хоча уряди, приватний бізне та Європейський Союз (ЄС) вживають заходів для зміцнення своїх мереж і покращення технологій захисту, їм потрібно буде радикально нарощувати зусилля , щоб впоратися з майбутнім цифрових атак.

Ось декілька даних щодо активності кібернападів в період з травня 2021 року до червня 2022 року

  • було зафіксовано більше 623 ransomware-атак на ЄС, Великобританію та США
  • було викрадено більше 10 терабатів даних
  • було виявлено 47 унікальних фрагментів ransomware-коду
  • 60% організацій заплатили організаторам ransomware-атак

Очікується, що до 2025 року поєднання зловмисного програмного забезпечення, фішингу та цифрових збоїв призведе до збитків у розмірі $10 трлн. Не дивно, що витрати на цифрову безпеку у Європі вже наближаються до $50 млрд в на рік, а до 2026 року очікується, що вони складуть щонайменше $66 млрд.

Експерти відзначають, що найбільший ризик кібербезпеці для країн ЄС становить Росія та виділяють три постійні кіберзагрози з боку Росії:

  • це ransomware (програмне забезпечення-вимагач)
  • компрометація бізнес-електронної пошти (BEC) або шахрайство з генеральним директором: атаки, в рамках яких компанії переконують платити гроші несправжньому клієнту або постачальнику
  • DDOS-атаки безпрецедентної потужності.

Для посилення свого кіберзахисту ЄС повинна працювати в трьох напрямках

  • розширення своєї цифрової трансформації та поглиблення внутрішнього і зовнішнього цифрового суверенітету
  • розробка проактивних стратегій кібербезпеки
  • розширення інвестицій в дослідження та розробки в сфері кібербезпеки.

Також необхідно зосередитися на навчанні та стимулюванні найму персоналу. Зараз у Європі є 350 тисяч вільних посад у сфері кібербезпеки.

Як повідомлялося раніше, ще за півроку до війни російські хакери активно атакували Україну.