Нові обмеження від YouTube: відключення монетизації для російських користувачів та блокування каналів пропагандистів
10 березня 2022
10.03.2022

YouTube продовжує обмежувати роботу російських блогерів та пропагандистських каналів. Наразі відеоплатформа відключила усі можливості монетизації каналів для користувачів з Росії, а також заблокувала канали пропагандистів Анатолія Шарія та Володимира Соловйова.

Ні — монетизації російських блогерів!

Відтепер для всіх глядачів на території РФ не будуть доступні підписки YouTube Premium, Music Premium, спонсорство, суперчат, суперстікери та мерч. Відповідне повідомлення отримали блогери, які раніше заробляли на своєму контенті.

«Це означає, що автори YouTube тимчасово перестануть отримувати дохід від цих функцій у Росії. Ці зміни не поширюються на глядачів, що знаходяться поза Росією», — йдеться у повідомленні.

Для порівняння щодо наслідків такого кроку у 2021 році топ-3 російських блогерів заробили мільйони доларів.

  • Анастасія Івлєєва — $2,7 млн,
  • Валентин Пєтухов (Wylsacom) — $2,2 млн,
  • Юрій Дудь — $1,8 млн.

Ні — каналам російських пропагандистів!

YouTube також продовжує блокувати канали російських пропагандистів. Раніше YouTube уже заблокував для користувачів в Україні канали «Первый канал», «Россия 24» і «Россия 1», TASS, «РИА Новости», РБК, «Телеканал Звезда» та інші.

7 березня відеоплатформа заблокувала в Україні YouTube-канал підозрюваного у держзраді блогера Анатолія Шарія. Наступного дня обмежила доступ до двох YouTube-каналів російського пропагандиста Володимира Соловйова — «Вечір з Володимиром Соловйовим» і «Soloviev LIVE».

Також в Росії повністю призупинили рекламу Google та YouTube.

«У світлі надзвичайних обставин в Україні ми вживаємо низку заходів. Ми призупиняємо можливість монетизації деяких каналів на YouTube, зокрема кількох російських каналів, пов’язаних із нещодавніми санкціями. Ми будемо значно обмежувати рекомендації для цих каналів, — йдеться у повідомленні компанії. — Також у відповідь на запит уряду ми обмежили доступ до RT та низки інших каналів в Україні. Ми продовжимо стежити за новими подіями та можемо вжити подальших заходів».

Як повідомлялося раніше, 4 березня Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій заблокувала у Росії доступ до соцмереж Facebook та Twitter.