Нове законодавство може знищити ринок послуг доступу до інтернету - ІнАУ
4 листопада 2019
4.11.2019

Інтернет-асоціація Україна, яка об’єднує українських операторів та провайдерів телекомунікацій, закликала народних депутатів не ухвалювати законопроекти, які можуть вбити малий та середній бізнес в цій сфері та призвети до подорожчання послуг.

Про це йдеться заяві ІнАУ, розміщеній на сайті організації.

На думку авторів заяви законопроекти “Про електронні комунікації” (№2264) та “Про розвиток інфраструктури для цифрової трансформації економіки і суспільства” (№2320) не враховують особливості функціонування внутрішнього ринку і є фактично копією європейського законодавства.

“Механічне копіювання європейського законодавства на українську структуру телекомунікаційних ринків призведе до втрати унікальних переваг українського ринку і призведе до того, що українські споживачі будуть сплачувати за послуги європейські ціни, які значно перевищують українські, при тих же, а то навіть і гірших, показниках якості”, - йдеться в заяві.

В Інтернет-асоціації вважають, що ухвалення двох законопроектів призведе до переділу ринку на користь великих операторів мобільного зв’язку, частина з яких належить країні-агресору, “що в умовах гібридної війни несе додаткові ризики для національної безпеки”.

Також серед ключових зауважень ІнАУ до законопроєктів невідповідність термінології поняттям та посилення ролі регулятора. На думку представників асоціації “недоцільні будь-якого втручання та намірів з боку держави регулювати відносини у сфері Інтернету, які регулюються виключно документами міжнародних організацій та спільнот”.

Інтернет-асоціація анонсувала пресконференцію «Маніпуляції під гаслом євроінтеграції: тотальна регуляція Інтернету, банкрутство провайдерів і зростання тарифів», яка відбудеться у четвер 7 листопада.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації вважає недоцільним ухвалення законопроекту №2264 “Про електронні комунікації”. В документі йдеться про те, що в законопроекті не прописана реальна незалежність регулятора, що порушує зобов’язання, взяті в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.