Нова кібератака на Держоргани України: хакери підробили «указ» Зеленського
28 квітня 2022
28.04.2022

Зловмисники розсилають електронні листи із темою «Указ Президента України No 576/22 про безпрецедентні заходи безпеки».

Про це попереджає урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA, повідомляє Держспецзв'язку.

Джерело: cert.gov.ua

Листи містять вкладення у вигляді ISO-файлу майже з аналогічною назвою: «Указ Президента України No 151 про безпрецедентні заходи безпеки.iso». У разі його відкриття зрештою комп'ютер буде уражено шкідливою програмою Meterpreter.

Активність фахівці асоціюють із хакерами, які нещодавно вже здійснювали кібератаки на державні організації України. Зокрема, розповсюджували небезпечні електронні листи з темою щодо маріупольської Азовсталі.

Як повідомлялося раніше, у Києві офіційно створили IT-батальйон, який отримав назву «Центр захисту та моніторингу цифрових систем Києва».

До функцій київського IT-батальйону входить підтримка та захист від кібератак життєво необхідних цифрових сервісів столиці, організація взаємодії критичних підприємств міста для стабільної роботи IT-сервісів, адаптація застосунку «Київ Цифровий» до умов воєнного часу та координація цифрових систем, які будуть розміщені на хмарних сервісах за межами країни.