Нова хвиля блокувань у Індії: через масові протести обмежують доступ до інтернету
30 грудня 2020
30.12.2020

У Індії зафіксували нову хвилю блокувань мережі з вечора 26 грудня. Це дані моніторингового сервісу NetBlocks.

Інтернет заблокували у найбільшому за населенням штаті Індії Уттар-Прадеш через протести, які розпочалися у середині грудня через поправки до закону про громадянство в країні.

дані NetBlocks

Протестувальники організовувалися через соцмережі. 120 осіб були затримані за “підбурювання в інтернеті”. Зранку 28 грудня мережа була відключена вже у 21 з 75 округів Індії.

Поправки дають дозвіл на громадянство мігрантам-немусульманам, які переїхали в Індію до 1 січня 2015 року через Пакистан, Бангладеш і Афганістан через релігійні переслідування. Це стосується людей, які сповідують індуїзм, сикхізм, джайнізм, буддизм і християнство та проживають у країнах з мусульманським населенням. Індійські мусульман вийшли на протести, бо вважають, що поправки порушують конституцію, яка мала б гарантувати рівність для всіх незалежно від релігії. У Індії також побоються потоку біженців з Бангладешу.

Незважаючи на те, що Індія не здійснює загальнонаціональне відключення інтернету, країна посилює своє регулювання мережі через регіональні блокування. Джерела новин, на які посилається NetBlocks цитують начальника поліції: "щоб запобігти поширенню чуток, ми вирішили закрити інтернет-сервіси до завтра, і надіслали листа про це постачальникам телекомунікаційних послуг".

Нагадаємо, наприкінці грудня у частині регіонів Ірану напередодні протестів були зафіксовані перебої у роботі мережі.