НКРЗІ розкритикувала законопроект “Про електронні комунікації”
31 жовтня 2019
31.10.2019

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації вважає недоцільним ухвалення законопроекту №2264 “Про електронні комунікації”, який парламент цього тижня включив до порядку денного.

Таке рішення було ухвалене на засіданні НКРЗІ 29 жовтня.

В документі йдеться про те, що в законопроекті не прописана реальна незалежність регулятора, що порушує зобов’язання, взяті в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, пише видання Internet.UA, яке ознайомилося з прийнятим рішенням.

“Також законопроект містить нечіткі норми про відповідальність за безпідставну відмову посадовим особам національного регулятора в проведенні перевірки, не містить відповідальності за перешкоджання, недопуск посадових осіб, ненадання документів при перевірці”, - йдеться в ухваленому документі.

В НКРЗІ також незадоволені тим, що законопроект зобов’язує надавачів електронних телекомунікаційних послуг один рік зберігати дані про надані телекомунікаційні послуги. Це суперечить цивільно-процесуальному кодексу, де позивний термін давності складає три роки. Відповідно, у разі ухвалення законопроекту, споживачі не зможуть повною мірою скористатися можливостями, які їм надає законодавство.

В Нацкомісії нагадали, що на даний момент в парламенті зареєстрований альтернативний законопроект “Про розвиток інфраструктури для цифрової трансформації економіки і суспільства”, який“об’єднує в собі електронні комунікації та радіочастотний законопроект”.

Нагадаємо, у BRDO працюють над кодексом для телеком послуг. У ньому йдеться про те, що телекомрегулятор за підсумками моніторингу може визначити певну територію для надання універсальної послуги (інтернет + послуги голосового зв'язку у фіксованому місці).