НКРЗІ оприлюднила список з 18 сайтів, які мають бути заблоковані
1 серпня 2019
1.08.2019

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації опублікувала список з 18 сайтів, які мають бути заблоковані інтернет-провайдерами відповідно до рішення Печерського суду Києва від 23 липня.

Зображення з відкритих джерел

Ухвала суду передбачає накладення арешту на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів Інтернет при використанні цих сайтів.

Список сайтів, які мають бути заблоковані відповідно до рішення Печерського суду:

За словами юриста Інституту масової інформації Алі Сафарова, блокування цих сайтів не є аналогічним до блокування російських соцмереж. Сафаров зазначає, що у реєстрі судових рішень відсутній текст ухвали суду, тож аналізувати можна лише частину ухвали, яка оприлюднена НКРЗІ.

“В цій частині зазначено, що блокування сайтів здійснюється через накладення арешту на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі Інтернет при використанні веб-ресурсів. Таким чином можна припустити, що блокування сайтів здійснюється в рамках кримінального провадження за статтями 176 або 177 Кримінального кодексу України, що передбачають кримінальну відповідальність за порушення авторського права, суміжних прав, прав на винахід, корисну модель, промисловий зразок, топографію інтегральної мікросхеми, сорт рослин, раціоналізаторську пропозицію”, – сказав юрист.

За словами Сафарова, відсутність в ухвалі норм законодавства про держбезпеку (статей 109-110 Кримінального кодексу України), вказує, що блокування цих сайтів відрізняється від блокування російських соцмереж та ресурсів згідно з рішенням РНБО. Він також додав: “З точки зору кримінального процесуального законодавства ухвала про арешт майнових прав не відповідає вимогам статей 131, 170 Кримінального процесуального кодексу України. Тим більше арешт майна, передбачений статтею 170 КПКУ, не має призводити до повного блокування діяльності всіх сайтів і заборону третім особам, які не є учасниками кримінального провадження, розповсюджувати контент цих сайтів”.

Зобов’язання блокувати сайти накладається на таких інтернет-провайдерів: ПрАТ “ВФ Україна”, ПрАТ “Київстар”, ТОВ “Лайфселл”, ТОВ “Воля-Кабель”, ТОВ “Комерційна Логістика” (ТРІОЛАН), ПАТ “Укртелеком”, ТОВ “Інтертелеком”, ПрАТ “ДатаГруп”, ТОВ “Мережа Ланет”, ПрАТ “Фарлеп-Інвест”, ТОВ “Фрінет”, ТОВ НВП “Тенет”, Товариство з обмеженою відповідальністю “Мега Лінк”.

Нагадаємо, YouTube повідомив редакцію телеканалу UATV про можливе видалення інтерв’ю з керівником інформаційного офісу “Хізб ут-Тахрір” в Україні Фазилом Амзаєвим, опубліковане у 2017 році, через повідомлення Роскомнадзору.