Німецькомовний канал RT зняли з супутникового мовлення в Європі
23 грудня 2021
23.12.2021

22 грудня європейський оператор супутникового зв'язку Eutelsat 9В за поданням німецького медіарегулятора MABB зняв зі своєї платформи німецькомовний телеканал RT DE (Russia Today) через відсутність ліцензії на мовлення у Німеччині.

Про це повідомляє Детектор Медіа з посиланням на сайт каналу RT.

«RT DE не подавав [заяву] і не отримував ліцензцію на мовлення від MABB», — 17 грудня зауважила Ева Флекен, директорка MABB у Берліні та окрузі Бранденбурга.

Натомість адміністрація каналу отримала сербську ліцензію на мовлення, після чого почала трансляцію на німецькому ринку. Регулятор визнав цей документ недостатнім для Німеччини та подав судовий позов на RT DE. Оператор супутникового зв'язку Eutelsat 9В зняв канал зі своєї платформи.

У Міністерстві закордонних справ Росії оголосили про можливу дзеркальну відповідь через припинення супутникового мовлення RT DE. Канал досі транслюється на власному сайті.

У серпні медіарегулятор Люксембургу відмовив RT у видачі ліцензії на мовлення у Німеччині. За словами представника MABB Аннеке Плас, у Люксембурзі послалися на те, що багато співробітників RT DE працюють у Берліні, тому контент, який поширюється на німецьку аудиторію, має бути під юрисдикцією Німеччини.

Раніше ми розповідали про те, як німецька редакція RT спробувала запустити новий канал у YouTube після блокування попереднього.

У вересні YouTube заблокував канал німецькомовної редакції RT DE без права відновлення через порушення правил у зв'язку із поширенням дезінформації про коронавірус. 16 грудня редакція спробувала запустити новий канал — відеохостинг заблокував його у той самий день.

«Канал RT DE був видалений з YouTube у вересні через порушення наших умов використання. Якщо канал видалений, власник каналу не може використовувати, володіти або створювати будь-які інші канали YouTube.Тому канал RT auf Sendung також був видалений через порушення умов використання YouTube, а саме – через намагання обійти раніше накладені обмеження», — йдеться у коментарі Google російській агенції «Інтерфакс».

RT (Russia Today) — російська міжнародна телевізійна мережа, що орієнтована на поширення пропагандистських меседжів на закордонну аудиторію (як-от, Франція, Німеччина).