Німецькій розвідці заборонено стежити за іноземцями за межами країни — рішення суду
21 травня 2020
21.05.2020

Конституційний суд Німеччини заборонив розвідці моніторити інтернет-трафік іноземних громадян за межами країни. Суд ухвалив рішення на користь журналістів, які засудили таку практику, пише DPA.

Суд розглядав справу за позовом “Репортерів без кордонів”, шістьох іноземних журналістів і адвоката з прав людини щодо законодавства від 2016 року, яке визначає сферу діяльності агентства та дозволяє йому переглядати дані, не потребуючи конкретних підозр для цього.

Позивачі наполягали, що у Німеччині багато журналістів-розслідувачів можуть неохоче працювати з міжнародними партнерами, оскільки через їхню роботу може початися стеження. “Репортерів без кордонів” зазначали, що зібрані розвідкою дані можуть передаватися іншим національним розвідкам.

Конституційний суд вирішив, що законодавство потрібно змінити не пізніше кінця 2021 року. Також суд нагадує, що Конституція країни зобов’язує розвідувальне агенство BND захищати приватне життя громадян, в тому числі і за межами країни.

Раніше адреси електронних пошт та паролі більш, ніж тисячі співробітників Європарламенту опинилися у відкритому доступі. Через злив даних постраждали і 15 тисяч облікових записів інших працівників у справах ЄС.