Німеччина закриває рахунки російських інформагентств Russia today i Ruptly: МЗС РФ обіцяє «жорсткі заходи» у відповідь
5 березня 2021
5.03.2021

Німецький банк Сommerzbank з 31 травня 2021 року закриває рахунки російських інформаційних агентств Russia today i Ruptly.

Про це повідомляє Європейська правда.

Повідомлення про закриття рахунків Ruptly GmbH (відеоагенство RT) та RT DE Productions GmbH (сайт RT німецькою мовою) надійшло через місяць після оголошення про майбутній запуск телеканалу у грудні 2021 року. Згідно з RT, до цього, у листопаді 2020 року Сommerzbank порушив договір, бо повідомив про зміни у ньому за 3 дні до початку їхньої дії, що суперечило угоді. RT це оскаржили, і зміни вступили в дію згідно з договором.

«Беручи до уваги, що Сommerzbank без пояснення причин закриває наші рахунки, а близько 20 німецьких і міжнародних фінансових установ відмовили нам у співробітництві, ми можемо припустити, що проти RT в Німеччині ведеться кампанія, яка зводиться до фінансового ембарго», – Дінара Токтосунова, керівниця RT в Німеччині.

Представниця МЗС РФ Марія Захарова закликає «Берлін одуматися», бо «в іншому випадку змушені будемо прийняти жорсткі заходи по відношенню до працюючих в Росії німецьких засобів масової інформації».

«Що тішить, проросійська пропаганда все частіше блокується в європейських країнах. І все більше держав на міжнародному рівні визнають, що медіа Кремля негативно впливають на їхній інформаційний простір. Це вже давно не «прецедент» і не «збіг», – прокоментував закриття рахунків у Telegram Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

Нагадаємо, що 11 лютого Китай заборонив мовлення міжнародного інформаційного телеканалу BBC World News на території КНР.