Про це повідомляє сайт «Телеканалу НТА» з посиланням на інтерв’ю Die Zeit.
За словами міністерки внутрішніх справ Німеччини Ненсі Файзер, Telegram популярний серед екстремістів і тих, хто виступає проти коронавірусних обмежень. У месенджері, зокрема, часто публікують погрози розправою на адресу політиків, науковців і активістів, а провайдери не можуть заблокувати заборонений контент.
Ненсі Файзер наголосила, що заборона Telegram — це «дуже серйозний крок». Вона прагне «європейського рішення», і перш ніж вдаватись до блокування, «усі інші варіанти повинні бути визнані невдалими».
За словами представниці уряду, адміністрація Telegram не реагувала на попередні заходи, зокрема лист-попередження від Міністерства юстиції Німеччини.
«У Telegram екстремістам досі вдавалося сіяти ненависть і розробляти плани атак, не очікуючи будь-якого втручання з боку оператора», — йдеться в повідомленні. Натомість закон про забезпечення вимог до мережі інтернет зобов'язує провайдерів соцмереж швидко видаляти незаконний контент після подання скарги.
«Сьогодні Telegram у Дубаї, завтра, можливо, на Кайманових островах. Нам потрібно багато сил, щоб забезпечити дотримання закону. Як німецька національна держава ми не можемо зробити це наодинці», — сказала Ненсі Файзер.
Як повідомлялося раніше, у червні 2021 року Міністерство юстиції Німеччини відкрило судову справу проти месенджера Telegram за відмову призначити контактну особу для взаємодії з урядом та співпрацювати у вилученні забороненого контенту, як це передбачають закони країни. Тоді Telegram загрожував штраф до €55 млн.