Німеччина розглядає можливість блокування Telegram у країні через шкідливий контент — міністерка внутрішніх справ
13 січня 2022
13.01.2022

У Німеччині можуть заблокувати російський месенджер Telegram, якщо той продовжить порушувати закон щодо забезпечення вимог до мережі інтернет, який зобов'язує провайдерів соцмереж швидко видаляти незаконний контент після подання скарги.

Про це повідомляє сайт «Телеканалу НТА» з посиланням на інтерв’ю Die Zeit.

За словами міністерки внутрішніх справ Німеччини Ненсі Файзер, Telegram популярний серед екстремістів і тих, хто виступає проти коронавірусних обмежень. У месенджері, зокрема, часто публікують погрози розправою на адресу політиків, науковців і активістів, а провайдери не можуть заблокувати заборонений контент.

Ненсі Файзер наголосила, що заборона Telegram — це «дуже серйозний крок». Вона прагне «європейського рішення», і перш ніж вдаватись до блокування, «усі інші варіанти повинні бути визнані невдалими».

За словами представниці уряду, адміністрація Telegram не реагувала на попередні заходи, зокрема лист-попередження від Міністерства юстиції Німеччини.

«У Telegram екстремістам досі вдавалося сіяти ненависть і розробляти плани атак, не очікуючи будь-якого втручання з боку оператора», — йдеться в повідомленні. Натомість закон про забезпечення вимог до мережі інтернет зобов'язує провайдерів соцмереж швидко видаляти незаконний контент після подання скарги.

«Сьогодні Telegram у Дубаї, завтра, можливо, на Кайманових островах. Нам потрібно багато сил, щоб забезпечити дотримання закону. Як німецька національна держава ми не можемо зробити це наодинці», — сказала Ненсі Файзер.

Як повідомлялося раніше, у червні 2021 року Міністерство юстиції Німеччини відкрило судову справу проти месенджера Telegram за відмову призначити контактну особу для взаємодії з урядом та співпрацювати у вилученні забороненого контенту, як це передбачають закони країни. Тоді Telegram загрожував штраф до €55 млн.