Німеччина погрожує Telegram штрафом до €55 млн за відмову співпрацювати з урядом
14 червня 2021
14.06.2021

Міністерство юстиції Німеччини відкрило судову справу проти месенджера Telegram за відмову призначити контактну особу для взаємодії з урядом та співпрацювати у вилученні забороненого контенту, як це передбачають закони країни. Telegram може загрожувати штраф до €55 млн.

Про це повідомляють MediaSapiens.

Telegram, на відміну від інших соціальних платформ, не співпрацює з урядом Німеччини у розслідуванні кримінальних впроваджень. Як зазначає видання Der Spiegel, це «місце де хто завгодно може писати та стверджувати що завгодно». У месенджері діють «прибічники теорій змов, екстремісти, наркоторговці й шахраї», що «продають фейкові ковідні сертифікати та наркотичні речовини».

«З точки зору закону, Telegram переважно був і є “сліпою плямою”. Не дивлячись на те, що уряди всього світу роками намагаються контролювати інтернет-компанії, закони щодо месенджерів майже відсутні. Закон Німеччини про правозастосування мереж, що зобов’язує Facebook, YouTube і Twitter видаляти будь-який незаконний чи шкідливий контент, раніше не стосувався Telegram», — розповідають Der Spiegel.

Влада Німеччини направляла запити в офіс Telegram в Об'єднаних Арабських Еміратах з проханням видаляти шкідливий контент або допомогти знайти тих, хто його поширює. Відповіді, за даними Der Spiegel, представники месенджера не надали.

Про перші судові слухання месенджер сповістили ще 20 травня через дипломатичну ноту, надіслану до міністерства закордонних справ Об’єднаних Арабських Еміратів, зазначають MediaSapiens.

Як повідомлялося раніше, Франція оштрафувала американську корпорацію Google за зловживання своїм становищем на ринку реклами, яку розміщують на сайтах та мобільних додатках.