Німеччина оштрафувала Facebook за порушення закону про прозорість на 2 мільйони євро
4 липня 2019
4.07.2019

Федеральне відомство Німеччини у справах юстиції оштрафувало компанію Facebook на 2 мільйони євро через порушення законодавства щодо боротьби з поширенням фейкових новин та мови ненависті.

У відомстві заявили, що Facebook призначили штраф через “недостатнє” надання інформації компанією про кількість скарг користувачів соцмережі на поширення фейків та ненависницьких висловлювань, повідомляє DW. Міністерка юстиції ФРН Крістіне Ламбрехт закликала компанію до більшої прозорості.

У відомстві також вважають, що дії Facebook “спотворили картину масштабів незаконного контенту на платформі, а також способів компанії щодо боротьби з ним”.

Закон, який порушив Facebook, чинний з січня 2018 року. Відповідно до документу, соцмережі повинні видаляти протиправні повідомлення та ворожі висловлювання, а також реагувати на скарги користувачів та кожні півроку надавати звіт про реакції на такі скарги.

Штраф Facebook – це перше грошове покарання за порушення цього закону. Нагадаємо, у липні 2019 року у Італії регулятор з питань конфіденційності даних оштрафував компанію Facebook на 1 мільйон євро за порушення, пов’язані зі скандалом з Cambridge Analytica. Оскільки порушення Cambridge Analytica відбулися до того, як у травні минулого року Європа змінила свої закони про конфіденційність, які дозволяють штрафувати компанії у розмірі до 4% від глобальних доходів, європейські органи мають недостатньо можливостей для стягнення значних штрафів з Facebook у цій справі.