NFT, метавсесвіт та крипта  — словник Collins уклав список найпопулярніших слів та назвав слово 2021 року
25 листопада 2021
25.11.2021

Укладачі тлумачного словника англійської мови Collins English Dictionary назвали слово 2021 року - NFT. До шорт-листа слів року увійшли також metaverse «метавсесвіт» і crypto «крипта» (криптовалюта).

Про це повідомляється у блозі словника.

NFT з англійської розшифровується як non-fungible token, тобто «невзаємозамінний токен». За визначенням Collins, NFT  —  це «унікальний цифровий сертифікат, зареєстрований в ланцюжку блоків, який використовується для запису прав власності на актив, такий як твір мистецтва або предмет колекціонування». Тобто це фрагмент цифрових даних, в якому записано, кому належить твір в цифровому форматі.

Такий список слів укладачі пояснюють тим, що у світі йде цифрова революція, яка змінює культуру, відносини та способи ведення бізнесу. 

Як повідомлялося раніше, наприкінці жовтня 2021 року засновник Facebook Марк Цукерберг оголосив про новий етап у розвитку компанії, зокрема про розширення діяльності та зміну назви техгіганта на Meta Platforms, Inc. Meta має стати гібридною платформою, яка надаватиме доступ до можливостей доповненої та віртуальної реальностей. Що відомо про метавсесвіт, як зміняться принципи комунікації у новій реальності та які загрози вона може становити для суспільства, читайте у нашому огляді.