Незалежність ЗМІ під загрозою: у Білорусі блокують доступ до сайту TUT.BY
18 травня 2021
18.05.2021

Міністерство інформації Білорусі заблокувало сайт незалежного білоруського ЗМІ TUT.BY, а проти його керівників Комітет держконтролю Білорусі порушив кримінальну справу за статтею про ухилення від сплати податків.

Про це повідомляють в офіційному Telegram-каналі TUT.BY та Комітет держконтролю Білорусі.

«Генеральна прокуратора установила численні факти порушення закону про ЗМІ у частині розміщення забороненої інформації у низці публікацій на інтернет-ресурсі tut.bу. У цих матеріалах міститься інформація від імені незареєстрованого фонду BYSOL, — йдеться у повідомленні Мінінформ Білорусі.— Відповідо до статті 38 закону про ЗМІ у засобах масової інформації на інтернет-ресурсах заборонено поширювати інформацію від імені організацій, що не пройшли реєстрацію в установленому державному порядку».

Заблокований також доступ до електронної пошти редакції mail.tut.bу. Проте у користувачів є можливість ввійти до поштової скриньки, скориставшись на сторінкою mail.yandex.by і ввівши логін та пароль, що використовувались для пошти mail.tut.by.

Відсутній доступ і до інтернет-платформи проєкту help.blog.tut.by, завдяки якому вдається збирати необхідні суми на лікування онкологічних та генетичних захворювань для сотні білоруських дітей і дорослих.

Канали у соціальних мережах, як зазначають у TUT.BY, доступні. За даними Gemius, лише інтернет аудиторія Байнета TUT.BY становить 3,303 мільйона реальних користувачів і 62,58% охоплення в країні.

Світлана Тихановська у відео на своєму офіційному каналі в YouTube називає такі дії «окупацією» та «зумисним вбивством медіа і незалежного порталу TUT.by». Також Світлана Тихановська зазначила: «Я і моя команда вже перебуваємо на зв'язку з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн. Ми вимагаємо невідкладної реакції ЄС, термінового запуску програми підтримки незалежних ЗМІ, захисту журналістів та допомоги для продовження роботи, всупереч репресіям. Ми наполягаємо, що потрібно ввести санкції у відношенні всіх відповідальних за репресії на адресу редакцій, журналістів і блогерів».

Як повідомлялося раніше, Міністерство інформації Білорусі заблокувало доступ до вебсайту інформаційного центру допомоги потерпілим під час мирних акцій протесту Probono.by.