НАТО посилюватиме кіберзахист України у гібридній війні з РФ
7 липня 2022
7.07.2022

Під час Мадридського саміту НАТО 28-30 червня 2022 року оголосили нову програму швидкого реагування на кібератаки, у межах якої Альянс зобов’язався посилити кіберзахист України на тлі невпинних атак Росії.

Під час Мадридського саміту НАТО 28-30 червня 2022 року оголосили нову програму швидкого реагування на кібератаки, у межах якої Альянс зобов’язався посилити кіберзахист України на тлі невпинних атак Росії.

Альянс оновив Комплексний пакет допомоги НАТО Україні, вагомим елементом якого стане Трастовий фонд з питань кібербезпеки. В подальшому у сфері кібербезпеки НАТО приділятиме увагу розбудові можливостей України, наданні необхідного обладнання і підготовці персоналу. Це має допомогти Україні набути здатності захищати свою інфраструктуру від сучасних кібератак.

Попередня кіберспівпраця України з НАТО

У серпні минулого року Україна затвердила нову редакцію Стратегії кібербезпеки, вагомим елементом якої є інтеграція з системою кіберзахисту НАТО.

В розвиток цього 17 січня Агентство зв’язку та інформації НАТО (NCIA) і Україна підписали оновлений Меморандум про домовленість щодо продовження своєї спільної роботи з технологічних проєктів.

«За цією оновленою угодою ми будемо поглиблювати нашу співпрацю з Україною, допомагаючи їй модернізувати свої інформаційні технології і служби комунікації, виявляючи сфери, в яких може виникати потреба у додатковій підготовці персоналу. Наші експерти готові продовжувати це вкрай необхідне партнерство», — сказав генеральний менеджер Агентства NCI Людвіг Декампс.

Робота з Україною включає Ініціативу з обміну знаннями, у рамках якої експерти Агентства зв’язку та інформації НАТО діляться своїми знаннями про практику Альянсу щодо розвитку можливостей у сфері командування, управління, зв’язку та комп’ютерів.

Серед інших ключових проєктів — робота з передавання Україні обладнання для захищеного зв’язку, що розпочата в грудні 2018 року та продовжується і сьогодні.

В рамках цієї угоди була також розроблена програма НАТО-Україна з регіональної безпеки повітряного простору, яка має забезпечити раннє повідомлення і координацію щодо загроз у повітряному просторі.

Як повідомлялося раніше, ГО «Інтерньюз-Україна» провела дослідження стійкості українського інтернету у воєнний час.