25 липня компанія Facebook повідомила про видалення 294 акаунтів, 1509 сторінок і 32 груп у чотирьох країнах – Україні, Росії, Таїланді та Гондурасі в рамках протидії дезінформації, оманливій політичній пропаганді та іншим зловживанням соцмережею.
Як повідомляється у звіті, напередодні виборів в Україні Facebook видалив 101 акаунт, 11 сторінок, 32 групи у Facebook та 5 облікових записів у Instagram, що з Росії та Луганської області поширювали критику українського уряду, дезінформацію про війну на Сході та політичні новини напередодні парламентських виборів в Україні.
Люди, що керували видаленими сторінками та акаунтами, видавали себе за українських військових та журналістів.
Натаніель Глейхер, керівник політики з питань кібербезпеки Facebook, повідомив також, що адміністратори фейкових профілів та груп намагалися використати соцмережу для залучення користувачів до сторонніх веб-сайтів, розміщуючи дезінформацію про українську політику та відносини України та Росії. Глейхер додав, що для виявлення фейкових сторінок компанія використовувала також результати досліджень українських організацій, які займаються фактчекінгом.
Що стосується облікових записів, видалених у Таїланді, “вигадані особи” поширювали оманливу пропаганду про політику країни, стосунки США і Китаю, протести у Гонконзі та критику активістів Таїланду. Відповідно до звіту Facebook, частково діяльність з поширення дезінформації пов’язана з особою, що близька до журналу New Eastern Outlook, який фінансується російський урядом та базується у Москві.
Поширення дезінформації в Україні, Росії, Таїланді та Гондурасі – непов’язані між собою операції, що вводили в оману користувачів.
У своєму звіті Facebook повідомив про збільшення темпів розслідування фейкових облікових записів.
Нагадаємо, Федеральна торгова комісія США та Facebook 24 липня 2019 року уклали угоду, за якою компанія має сплатити 5 мільярдів доларів штрафу та посилити політику конфіденційності. Про що домовилися сторони та які це матиме наслідки для користувачів та розробників читайте на нашому сайті.