Найпопулярніший додаток у Китаї шпигує за користувачами
15 жовтня 2019
15.10.2019

Китайський освітній безкоштовний додаток Study the Great Nation (“Вивчай Велику Націю”), який з січня 2019 року широко рекламувався владою серед громадян, копіював дані користувачів та моніторив його використання. У своєму звіті німецькі експерти з кібербезпеки Cure53 зазначили, що виявили приховані елементи, які дозволяють збирати та керувати великою кількістю даних.

Додаток, який нібито мав підняти патріотичний дух громадян, надавав владі Китаю доступ “суперкористувача”, пише ВВС. Китайський уряд повністю заперечує наявність у додатку функцій моніторингу.

Експерти з кібербезпеки також виявили, що додаток отримує права та доступ до даних і операцій, про які користувач не підозрює, та намагається скласти рейтинг популярних додатків серед китайських користувачів.

У Cure 53 наголошують: “незрозуміло, чому навчальному додатку потрібен саме такий доступ до телефону”.

Програма Study the Great Nation заохочувала користувачів читати новини та статті про главу держави та заробляти бали на вікторинах про Сі Цзіньпіна та Китай. Програма стала найбільш завантажуваним безкоштовним додатком у країні.

Використання програми є обов'язковим серед посадових осіб партії та держслужбовців, і пов'язане із заробітною платою на деяких робочих місцях.

З жовтня 2019 року китайські журналісти отримуватимуть прес-карту, склавши тест на знання біографії президента. Інформація про тестування активно поширюється саме через Study the Great Nation.

Нагадаємо, Китай блокує доступ до інтернет-енциклопедії “Вікіпедія” усіма мовами. “Вікіпедія” не отримала жодного повідомлення про цензуру чи пояснення про причину блокування.