Найбільші медіа США вимагають від Apple знизити комісію у App Store
28 серпня 2020
28.08.2020

Група найбільших медіа США, серед яких NYT, News Corp, Bloomberg, у листі до гендиректора компанії Apple Тіма Кука вимагають нові умови у магазині додатків App Store, зокрема знизити комісію з 30% до 15%.

Як пише Bloomberg, стандартні умови наразі такі: Apple отримує 30% доходу від більшості підписок у своєму App Store, а після першого року 15%.

"Нам хотілося б розуміти, яким умовам наші члени — компанії, що виробляють високоякісний цифровий контент — повинні відповідати, щоб отримати ті ж умови, що Amazon отримала в Apple App Store для свого додатку Amazon Prime Video", — заявив керівник компанії Digital Content Next Джейсон Кинт.

Своєю заявою видавці відреагували на коментар Кука під час слухань у Конгресі США 29 липня про те, що знижена комісія Amazon Prime "доступна всім, хто відповідає умовам".

Згодом після оприлюднення антимонопольним комітетом Конгресу внутрішніх листів, які вказують на більш вигідну угоду між керівником служб Apple Едді Кью та генеральним директором Amazon Джеффом Безосом, позиції Apple помітно ослабли. Вони домовилися про комісію 15% для передплатників Amazon Prime Video з iPhone і нульову комісію з поширення по іншим каналам.

Раніше компанія Telegram подала офіційну скаргу до Єврокомісії через 30% сервісного збору, які встановив Apple у своєму AppStore.