Найактивніше про «плівки Гончарука» писали проросійські сайти — інфографіка
17 січня 2020
17.01.2020

Сайти, які належать лідеру “Опозиційного блоку - За Життя” Віктору Медведчуку та проросійська strana.ua найактивніше поширювали інформацію про “плівки Гончарука”.

Про це повідомляє видання Texty.org.ua на основі аналізу видань, які писали про “плівки Гончарука” впродовж доби з моменту оприлюднення першого запису, на якому прем’єр-міністр з урядовою командою та керівництвом Нацбанку обговорюють, як пояснити президентові Володимиру Зеленському що відбувається з українською економікою.

Лідерами за кількістю публікацій стали видання з групи Віктора Медведчука. Сайти ZIK та 112.ua опублікували на дану тему 45 матеріалів. Замикає трійку проросійське видання strana.ua з 19 матеріалами.

інфорграфіка Texty.org.ua

Найменший інтерес до теми з досліджуваних сайтів проявили сайти “Сегодня”, liga.net та “Українська правда”. Вони, за даними дослідження, входять в перелік видань, які найменше публікують недостовірних новин. Сайти з орбіти Коломойського УНІАН та ТСН виявили помірний інтерес до теми: писали, але не просували.

Крім того, відрізнялася і форма подачі таких новин. Наприклад, bykvu.com та unian.ua в новинах використовували формулювання “чоловік з голосом Гончарука”, “нібито прем’єр-міністр”. Журналісти strana.ua сумнівів в справжності записів не мали (“Гончарук вважає, що”, “В сети появилась прослушка совещания у премьера Гончарука”).

Texty.org.ua дослідили 14 новинних сайтів: bykvu.com, interfax.com.ua, unian.ua, segodnya.ua, rbc.ua, pravda.com.ua, liga.net, gordonua.com, tsn.ua, korrespondent.net, 112.ua, zik.ua, strana.ua, prm.ua.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив про те, що частоти для 5G розподілятимуться між операторами виключно через тендери.