Наглядова рада Facebook залишила акаунти Дональда Трампа заблокованими
6 травня 2021
6.05.2021

Незалежна Наглядова рада Facebook залишила чинним рішення щодо блокування сторінок колишнього президента США Дональда Трампа у Facebook та Instagram.

Про це повідомляє Наглядова рада.

Два дописи Дональда Трампа, опубліковані 6 січня 2021 року, у день штурму Капітолію, «порушували правила Facebook, що забороняють хвалу або підтримку людей, які здійснюють насильство».

«З огляду на серйозність порушень та постійний ризик насильства, Facebook виправдано припинив дію акаунтів пана Трампа 6 січня та продовжив це призупинення 7 січня. Однак для Facebook не було доречно вводити „безстрокове” ​​призупинення», — зазначають у Наглядовій раді.

Можливість блокування на «невизначений термін» не зазначена у політиці Facebook. Зазвичай покарання за порушення передбачають видалення контенту, тимчасове обмеження доступу або повне відключення сторінки та облікового запису.

«Це завдання Facebook, створювати необхідні та пропорційні покарання як відповідь на серйозні порушення його політики щодо контенту. Завдання ради — пересвідчуватись, що правила та процедури Facebook відповідають його політиці, цінностям та його обов'язкам у сфері прав людини», — йдеться у рішенні Наглядової ради.

Згідно з рішенням Ради, Facebook має протягом 6 місяців вжити щодо облікових записів колишнього президента заходів, які передбачає політика платформи.

Як повідомлялося раніше, 4 травня колишній президент США Дональд Трамп оголосив про створення власної платформи для комунікацій — сайт «From the Desk of Donald J. Trump» («З робочого столу Дональда Дж. Трампа»). Він надає змогу Дональду Трампу комунікувати з прихильниками онлайн за відсутності доступу до власних акаунтів у соцмережах, зокрема Twitter і Facebook.