Нацрада анулювала ліцензії Медіа Групи Україна
22 липня 2022
22.07.2022

З 22 липня втрачають чинність ліцензії 14 каналів та провайдерів, які належать бізнесмену Рінату Ахметову. Рішення про анулювання ліцензій ухвалила Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 21 липня.

Про які компанії йдеться

Як повідомляє Суспільне, регулятор анулював ліцензії таких телеканалів: Україна, НЛО.TV, Донбас, Індиго tv, Україна 24 (ефірна та супутникова ліцензія), Футбол 1, Футбол 2, Футбол 3 (супутникові ліцензії).

Також анульовані ліцензії двох провайдерів Медіа Групи Україна: супутникової платформи Xtra.tv (ТОВ «Екстра-ТВ») та ОТТ-платформи Oll.tv (юридична особа ТОВ «Діджітал скрін»). Крім цього, анульовані ліцензії футбольного клубу «Шахтар» — Shakhtar∙TV та регіонального каналу ТВ-5, власником якого була ПАТ «Запоріжсталь».

У коментарі Суспільному голова Нацради Ольга Герасим’юк розповіла, що рішення Нацради буде оприлюднене на сайті державного органу 22 липня. Та частина Медіагрупи, яка забезпечувала мовлення на марафоні «Єдині новини», цього дня припинить роботу.

Що передувало

11 липня підприємець Рінат Ахметов заявив, що Медіа Група Україна відмовляється на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій своїх каналів, а також від ліцензій своїх друкованих медіа в Україні. За його словами, причиною рішення став закон про олігархів. Наступного дня його компанія SCM розпочала процедури припинення випуску друкованих ЗМІ та анулювання ліцензій Медіа Групи України.

14 липня Медіа Група Україна подала до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення заяву щодо анулювання ліцензії телеканалів.

Наразі ліцензії мають виставити на конкурс, але під час воєнного стану його не проводять. Ці частоти будуть в резерві.

Як повідомлялося раніше, 20 липня Міністерство цифрової трансформації запустило англомовне цифрове медіа UNITED24, що має на меті розповідати міжнародній спільноті про Україну.