Нацполіція відкрила справу за поширення персональних даних українських військових
10 серпня 2020
10.08.2020

У Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини виявили чат-бот, який поширює в месенджері Telegram дані майже семи тисяч військовослужбовців. Зокрема, в табличному файлі є прізвище, ім’я та по-батькові, номери військових частин та дати самовільного залишення військових частин. Чат-бот виявили під час моніторингу дотримання законодавства у сфері захисту персональних даних.

В Офісі Уповноваженого негайно звернулися до СБУ та Нацполіції, оскільки така інформація “в умовах військової агресії з боку Російської Федерації може завдати істотної шкоди обороноздатності держави”. Зокрема, у зверненні наголосили на необхідності закриття Telegram-бота, оскільки через нього і досі поширюють файл з персональними даними військовослужбовців.

У Національній поліції заявили, що 6 серпня відкрили кримінальну справу за фактом порушення недоторканності приватного життя. Максимальна санкція за 182 статтею — до 3 років обмеження волі.

Нагадаємо, наприкінці липня ерсональні дані 20-мільйонів користувачів безкоштовних VPN-сервісів потрапили у відкритий доступ. Мова йде про дані з таких додатків, як UFO VPN, Fast VPN, Free VPN, Super VPN, Flash VPN, Secure VPN і Rabbit VPN.